baj bleee 2017a

Dnia 9 czerwca 2017r. 15 uczniów z klas 1-3 odwiedziło Teatr "Baj Pomorski" w ramach projektu "Razem przez świat" opracowanego przez Fundację Blisko Dziecka. Dnia 9 czerwca br. 15 uczniów z klas 1-3 odwiedziło Teatr „Baj Pomorski” w ramach projektu "Razem przez świat" opracowanego przez Fundację Blisko Dziecka. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Bleee" w reżyserii Laury Słabińskiej. Była to opowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Motyl poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli - przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni. To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla - która wstydzi się wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba - dwa brzydko pachnące karaluchy oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu - Bleee. Pomimo, iż są oni tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Dopiero Paź Królowej pokazuje im, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi, jest wyjątkowy i wartościowy. Spektakl jest inspirowany musicalem "Hair", dużo w nim śpiewu, muzyki i tańca. Dzieciom bardzo się podobało. Serdecznie wszystkich zachęcamy do obejrzenia!