dzienzyczliwosci 2015

W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Zapoczątkowano go na świecie w 1973 roku, a w Polsce w 2006 roku. 21 listopada Polacy starają się zachować uśmiech na ustach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Wszelkie kłótnie, złości i żale odstawiamy na bok. Ściskamy sobie dłonie, ustępujemy pierwszeństwa innym, pomagamy starszym i słabszym.

W tym roku Fundacja Blisko Dziecka pragnie zainaugurować taki dzień w Zespole Szkół nr 31 w Toruniu i wprowadzić obchody Światowego Dnia Życzliwości do kalendarza imprez szkolnych.

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę w klasie, zacieśnia więzy między ludźmi, integruje zespół klasowy i umożliwia rozwiązywanie konfliktów.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W ZS nr 31 – 20 listopada (piątek)
Proponujemy następujące działania:

1. Konkurs na "Klasowego Króla/Królową Życzliwości" (regulamin konkursu otrzymają wychowawcy klas; termin: 18 listopada)
  2. Konkurs plastyczny dla klas 0-VI – projekt "Order Życzliwości" (technika dowolna; termin: 19 listopada)
  3. Konkurs dla klas III-VI SP i I-III G. na "Rymowankę o życzliwości" (termin: 19 listopada)
  4.  W Dniu Życzliwości (20 listopada) uczniowie do ubioru przypinają wesołe elementy, by wywołać życzliwy uśmiech u innych (np. słoneczka, uśmiechnięte buźki)
  5. Każda klasa udekoruje drzwi swojej sali lekcyjnej cytatem o życzliwości (termin: 20 listopada)
  6. Wychowawcy klas 0-VI przypominają uczniom prawa i obowiązki ucznia oraz  podstawowe zasady towarzyskiego savoir-vivre’u (termin: do 19 listopada)

Wszystkie prace plastyczne oraz rymowanki prosimy przynosić do sali nr 4. Na zwycięzców czekają dyplomy i upominki.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w Dniu Życzliwości w naszej szkole.

"Niech to będzie dzień radości,
Ciepła, szczęścia i miłości".

Fundacja Blisko Dziecka